Статьи полностью

СХЕМИ КОРУПЦІЇ ТА ВІДМИВАННЯ КОШТІВ: ВІДПОВІДЬ ДЕРЖГІРПРОМНАГЛЯДУ

Вдповідь на відповідь

Корупція вбиває. У буквальному значенні. Наприклад, зовсім нещодавно стали відомі подробиці придбання МОЗом «швидких» за завищеною вартістю. Прямий наслідок — недозакуплені машини, несвоєчасно надана медична допомога тим, хто її гостро потребує. Усе те ж саме можна сказати й про корупцію в охороні праці. Тільки тут смертоносні наслідки зазначеного явища ще більш очевидні. Корупція руйнує ринок чесної конкуренції у сфері послуг з експертизи, навчання, діагностики. Немає сенсу працювати краще, якісніше, дешевше. Усі вершки збирають ті, хто ближче до владного корита. У результаті й відбувається торгівля посвідченнями про проходження перевірки знань, купуються результати експертизи, збирається «винагорода» з роботодавців…

Загальний підсумок. Можливо, і не шкода, що представники нечесної корумпованої влади собі набивають кишені. Страшна ціна крадійства та махінацій. Корупція, як іржа — непомітно, але ґрунтовно знищує охорону праці. У цих умовах кожен вибух або аварія перестають бути випадковістю. НП стають стабільною закономірністю корумпованої державної політики.

Подробнее...
 
РЕВОЛЮЦІЇ ПРИХОДЯТЬ ТА ВІДХОДЯТЬ — МАФІЯ БЕЗСМЕРТНА, або нові-старі кадри в охороні праці

На Майдані Незалежності барикади ще не розібрано. Люди не вірять в остаточну та безповоротну перемогу над корупцією. Існує величезний ризик, що замість «донецької» мафії прийде, наприклад, «дніпропетровська».
І під такими побоюваннями є благодатне підґрунтя. Не будемо перераховувати всі випадки призначення одіозних особистостей на керівні посади останнього місяця. Для того щоб зрозуміти нікчемність ситуації, зупинимося тільки на «постреволюційній» охороні праці.

Подробнее...
 
МАСШТАБНА ФАЛЬСИФІКАЦІЯ, або Про межі компетентності техекспертів з охорони праці

До діяльності, пов’язаної з об’єктами, що становлять небезпеку для життя та здоров’я оточуючих, як правило, держава висуває низку вимог. Якщо людина або організація їх виконують, їм видають належний документ (ліцензія, дозвіл тощо).
Але надані права не безмежні. Дозвіл на мисливську рушницю не дає права придбати та носити АК-47. Із правами на водіння легкового авто не можна сідати за кермо автобуса тощо.
Тому, щоб окулістів не залучали до видалення зубів, щодо «небезпечних» видів діяльності передбачається наявність певних меж компетентності.
У попередньому номері ми почали розмову про порядок підтвердження компетентності в системі Держгірпромнагляду.
Є (точніше, має бути) такий порядок і такі межі щодо діяльності техекспертів з охорони праці...

Подробнее...
 
НАВЧАННЯ З ОХОРОНИ ПРАЦІ, або Про сліпих вождів сліпих

НАВЧАННЯ З ОХОРОНИ ПРАЦІ,
або Про сліпих вождів сліпих … вони — сліпі вожді сліпих; а якщо сліпий веде сліпого, то обоє впадуть у яму.

Людина влаштована так, що багато речей вона сприймає як належне, як таке, що не потребує доказів і підтверджень. Для одних це «по телевізору сказали», для інших — думка начальника та ін. Є низка «очевидних» речей і в сфері охорони праці. Так, напевно, багато спеціалістів з охорони праці думають, що:

  • комісії Держгірпромнагляду (створені центральним апаратом і теруправліннями) складаються винятково з належним чином навчених і атестованих працівників;
  • у ГНМЦ викладають тільки атестовані викладачі;
  • навчальні центри, що навчають інспекторів Держгірпромнагляду, працюють у правовому полі тощо.
Однак це не завжди так. І ті, хто вчить нас жити, хто шукає в нас недоліки, самі по вуха в беззаконні.
Подробнее...
 
СОДОМ І ГОМОРА В ОПРАЦЮВАННІ ТА ЗАТВЕРДЖЕННІ НПАОП: коли вже почне литися палаюча сірка?

Звернення восьми науково-дослідних організацій до віце-прем’єр-міністра України — резонансний, а можливо, й безпрецедентний документ у сфері охорони праці.
Так, з високих трибун усі кому не лінь в один голос повторюють: нормативно-правова база з охорони праці застаріла, і це серйозна загальнодержавна проблема.
Як із цією проблемою боротися? Хто та що робить, щоб питання вирішувалося?

Подробнее...
 
УТАС: ХТО ПІДТВЕРДИВ ЯКІСТЬ?

Чому так багато уваги приділяється системі УТАС? Яке відношення до неї має 99% населення України? Можливо, про УТАС зовсім нічого знати й не потрібно? Однак це не зовсім так. Наприклад, 600-й Мерседес — це не тільки машина, а й атрибут, що підкреслює статус власника. Так і УТАС. Це не просто набір датчиків і мікросхем. Питання впровадження УТАС мають ряд резонансних для суспільства складових:

  • фінансова — на УТАС ідуть астрономічні кошти з держбюджету;
  • соціально-економічна — масштабне впровадження УТАС має демонструвати турботу держави про життя та здоров’я шахтарів;
  • науково-технічна — УТАС — предмет гордості багатьох наших чиновників і вчених (або навіть питання престижу, мовляв, ми єдині у світі, хто зміг розробити таку унікальну систему);
  • політична — на УТАС «піаряться» перші особи держави, УТАС обговорюється в уряді та парламенті, питання його фінансування включено до державного бюджету тощо
Відповідно, УТАС можна деякою мірою вважати якимось маяком, що сигналізує про рівень розвитку (або ж деградації) нашої вітчизняної науки та техніки, а також про рівень досягнень (або ж корупції) вітчизняного вуглепрому.

Уточнення. Те що встановлюються нові системи протиаварійного захисту шахт — це, безсумнівно, добре. Оскільки в результаті закупаються нові прилади, прокладаються нові кабелі тощо. У цьому незаперечний плюс закупівлі будь-якої нової системи безпеки, в тому числі й УТАС.

Подробнее...
 
<< [Первая] < Предыдущая 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следующая > [Последняя] >>
Результаты 1 - 6 из 64